Людина все сильніше тягнеться до природи через погіршення екологічної ситуації, технічного прогресу, інтенсивного життя в місті. Тому, незважаючи на велику кількість синтетичних і штучних матеріалів, які доступні за вартістю, люди вважають за потрібне натуральні. Характеристики льону, бавовни дають привід зростанню їх популярності.
Льон, як і бавовна, натуральний за походженням, адже він видобувається з рослин. Його історія - це незліченне число століть. Його характеристики, про які вам розповість магазин «Мегатекстиль» (льон можна купити на сайті оптом від виробника, а у роздріб), висувають його в кращі варіанти текстилю для пошиття одягу.
Як культура, льон став вирощуватися ще під час неоліту. Зразки лляних тканин були знайдені в Швейцарії, на місці розкопок стародавнього селища. Вони і сьогодні зберігаються у світових музеях. Пізніше останки лляного полотна знайшлися в єгипетських пірамідах.
Єгипетські малюнки на стінах, фрески на вазах з Стародавньої Греції розповідають нащадкам про добуванні льняної тканини. Волокна рослин піддавалися спеціальній обробці з декількох етапів.
Далі матеріал перекочував на Русь, в країни Межиріччя, Індії і Персії, Риму. Слов'яни шанували льон за лікувальні властивості, а наряд вважався знаком чистоти.
Робити лляну тканину не складно, але процес вимагає багато сил і розбивається на шість стадій:
· Льон збирається, з нього роблять солому з допомогою спеціальних машин;
· Солома вимочується. Стебла стеляться на полях на пару тижнів, щоб роса намочила їх;
· Вони сушаться, мнуться і розтріпується;
· На заводі з природного матеріалу робиться рівниця, а з неї – пряжа;
· На ткацькій фабриці робиться тканина двома шарами ниток;
· Етап обробки – відбілювання і фарбування необхідний тон.
Властивості льону
Льон екологічний. Завдяки цьому він пропускає повітря і не «парить» не електризується і володіє високим рівнем теплопровідності. Лляна тканина стійка до зносу і міцна навіть при інтенсивному використанні. Вибрати такий текстиль для покупки оптом або в роздріб від виробника стоїть в інтернет магазині «Мегатекстиль».
Отже, це тканина, яка на сто відсотків натуральна. Гігієнічні властивості льону відводять тепло і знижують температуру тіла в спекотний день. Вони попереджають ряд захворювань, пов'язаних з бактеріями. Ні грибок, ні інші шкідливі мікроорганізми на такий тканини не вживаються. Це натуральний антисептик. Перев'яжіть рану пов'язкою з льону, і вона заживе в рази інтенсивніше. Це завдяки речовині під назвою «кремнезем», який блокує ріст бактерій.
Переваги і недоліки лляної тканини Перевага льону перед іншими варіантами текстилю – це натуральність. З-за цього він гіпоалергенний, гігроскопічний, зберігає прохолоду в спекотний день. Міцність не викликає сумнівів, він стійкий до шкарпетці, інтенсивної пранні, прасуванні, не скочується. Скільки років ви не носили одне і те ж плаття з льону, придбавши для нього матерію оптом або в роздріб на сайті магазину «Мегатекстиль» від виробника, воно не втрачає первісний зовнішній вигляд.
Льон не жовтіє з часом, він не вимагає частого прання і прасування, адже таку тканина нелегко забруднити.
В порівнянні з плюсами натуральної тканини, всі її недоліки не вселяють побоювань. Льон мнеться і погано піддається розрізання. Для цього знадобляться спеціальні гострі ножиці. Всі зрізи потрібно обробити, адже тканина сильно обсипається.
Догляд за льоном 90 градусів - це температура прання, яка підходить для білих або нефарбованих лляних тканин. Ви можете навіть прокип'ятити їх після прання. Якщо ваш виріб кольорове, встановлюйте позначку в 40 градусів. Втім, якщо в процесі фарбування виробник користувався кубовими барвниками, висока температура на забарвлення не вплине.
Який би барвник не застосовувався, прати таку одяг необхідно в щадному режимі з делікатним пральним засобом. Жодних відбілювачів і хлорки – вони зруйнують волокна.
З-за того, що натуральна тканина, яку можна купити оптом для виробництва і в роздріб для оновлення свого гардеробу стильними образами, сильно мнеться, сушіть її на відкритому повітрі, ретельно розправивши всі заломи. Так виріб буде свіжим і гладким. Знімайте відразу, розправляйте і акуратно складайте.
Краще прасувати лляну одяг в злегка вологому стані. Можна прасувати через мокру марлю. Температура – не більше 200 градусів. При таких правилах догляду одяг стане радувати вас не один рік.