Мереживна тканина з декоративним орнаментом з переплетених ниток ще називається мереживом. Мережива застосовують для сукні, манжетів, комір, блуз, шалей, накидок, рукавичок. З мереживної тканини виготовляють тюлі, скатертини, занавіски, декоративні панно, серветки з підстаканниками, покривала з подушками. Мереживна тканина відноситься до народного художнього промислу та декоративно-прикладного мистецтва. У України вигідно купити мереживне полотно можна через інтернет.
Факти про мереживі
Спочатку мереживним полотном прикрашали жіночі спідниці, від чого вони ставали красивішими і виглядали багато. Вперше мережива з'явилися у Венеції. Їх прикрашали візерунки з тюльпанів і ромашок, які змінили об'ємні завитки, прикрашені гранатовими плодами і ліліями. Пізніше мереживом з багатим і складним малюнком оздоблювали комірці. Вузька мереживна смужка поступово формувалася в полотно. Геометричні та рослинні візерунки змінилися сценами з біблії і тваринами і людськими зображеннями. Після сімнадцятого століття візерунки на мереживний матерії помельчали і перетворилися на зубчики і маленькі розетки, листя, квіти і пагони. Забезпеченим людям було доступно мереживо з лляними волокнами і срібними і золотими нитками. Для сукні таке плетіння створювали голками, і пошиття вбрання коштував дорого. Дешевим мереживним полотном були вузькі смужки, з'єднані сіткою.
У Росії мереживо вперше з'явилося в Нижегородської губернії в кінці дев'ятнадцятого століття. Приблизно в цей же час його помітили й на Україні. На ньому були візерунки у вигляді птахів і дерев з чіткими контурами і вишуканими фігурами. Майстринями майстерно розроблялися решітки. Відразу для мережив застосовували прядиво з льону. Пізніше в полотна додали тонкі бавовняні і шовкові нитки. Тепер мереживну виріб дуже популярно в Україні, в Америці та країнах Європи.
Особливості виготовлення тканини
Класичний метод виробництва мереживних полотен – выдерг. Тут візерункову мереживну сітку накладають на матеріал і відзначають її. Потім утокові і основні висмикують нитки. У підсумку виходить пухка мереживна матерія, нитки якої обвивають для жорсткості.
При вытравке на розчинну мереживну тканина наносять малюнок. Основа полотна – винол.
На ньому бавовною вишивають візерунок, після чого матеріал занурюють на двадцять хвилин в окріп.
Мереживне полотно виготовляють на прядильних машинах. З натуральних тканин виходить твердий і щільний матеріал з чітким малюнком, а з синтетики – тонкий білизняний. Мереживна тканина виготовляється з бавовняних, лляних, шовкових і синтетичних волокон і щоб купити в Україні, не потрібно нікуди їхати, замовити будь-який вподобаний варіант можна, зробивши всього один дзвінок, за телефонами, вказаними на нашому сайті.
Характерні особливості мереживо
Мереживне полотно буває м'яким, твердим, без підстави, гладким або з чітким рельєфним візерунком. Жорстка мереживна тканина для сукні виходить на вигляд невагомою і ніжною. Виготовлене зчіпним способом полотно містить на собі опуклі візерунки, які з'єднані зв'язуючими компонентами. Ніжність, чистота і вишуканість мережив підходить для створення жіночого і постільної білизни. Наш магазин – один з небагатьох в Україні, чий асортимент заслуговує вашої уваги. У нас можна знайти будь-яку тканину, і ми раді запропонувати купити мереживне полотно. Ціна на тканина в інтернет магазині «Мегатекс» демократична.
Плюси і мінуси мережива
Гідності мереживною тканини для плаття: функціональність, привабливість, повітропроникність, невибагливість, непогану еластичність, урочистий вигляд. В недоліках у неї прозорість, дорожнеча на виготовлені вручну вироби, складне плетиво, здатність до деформування при поганому догляді, схильність до затяжки, тому щоб уникнути пошкоджень, для мережива використовується виключно ручне прання.
Загадкове мереживне полотно з привабливим і чарівним візерунком завжди буде привертати увагу виробників одягу і дизайнерів. Імениті бренди використовують його у своїх сезонних колекціях для сукні. В даний час цю тканина можна придбати в інтернет магазині. Ціна на неї дешева.
Мереживом багата вечірня мода. Для сукні мереживне полотно комбінують з іншими матеріалами, завдяки чому їх моделі коштують недорого. Красиве мереживне плаття виглядає стильно і модно. Тканина для вечірніх мереживних нарядів зазвичай біла, чорна, бежева, рожева, блакитна, прозора. Підходить мереживне полотно і для весільних суконь,оскільки асоціюється з чистотою і ніжністю – якостями, притаманними нареченій.
Поради про те, як вибирати одяг з мережива
Виріб не буде здаватися вульгарним, а буде виглядати стильно і без глибокого вирізу в області грудей, довгих розрізів. На кожен день підійде вбрання з мереживними деталями. Щоб не перебрати з мереживами для сукні чи блузи, в ансамблі повинен бути тільки один предмет з них. Аксесуари при цьому вибирають елегантні і стримані.
Тканинний магазин пропонує дешево купити тканини для суконь, вечірніх та концертних нарядів.
Незалежно від того, чи є місцем вашого проживання Кривий Ріг, Вінниця, Львів, Полтава, Миколаїв, Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя або Одеса, ми запрошуємо вас за покупками в «Мегатекс». Все, що вам потрібно, ми доставимо зручним вам способом і без затримок.
Ціна в роздріб на мереживне полотно недорога і придбати модну тканина в Україні не складе великої праці.