Віскоза
Віскоза - тканина, яка по своїй структурі виділяється оригінальними властивостями. Головне - натуральна сировина, оброблене штучним способом. Особливість полягає в тому, що воно може бути схожим на шерсть, ніжний шовк або натуральний льон.
Батьком віскози ставши інженер-хімік Хилэйр де Шардоне, який в 19 столітті винайшов спосіб переробки деревини в тканину. Технологія, якою користувалися протягом двохсот років, до цих пір знаходиться на піку популярності і застосовується у всіх країнах світу.
Застосування цього матеріалу настільки всебічно, важко собі навіть уявити. Так, з нього виготовляють целофан, чоботи, домашній текстиль, всесезонну одяг включаючи куртки і ветровки і багато іншого.
Все про віскозі
На промисловому ринку розрізняють три види віскози:
· Текстильна тканина;
· Штапельная;
· Технічна.
Деякі люди вважають, вона - синтетична, але насправді це груба помилка. Вона штучна, але виготовляється з деревної целюлози.
З відмінних характеристик текстильний і штапельный матеріал схожий між собою, однак від способу обробки волокна залежить зовнішній вигляд і фізико-хімічні властивості. Так, наприклад, зимовий одяг зігріє вас в холодну пору року, а якщо ви вирішите купити річний наряд, він дозволить тілу «дихати» і в испеку вам буде не так жарко.
Чистий віскоза без всяких домішок характеризується ніжною структурою - вона пропускає світло, легка і блискуча. За допомогою декількох способів обробки волокна, виробники виготовляють блискучі, матові, шовкові, гладкі, фактурні полотна. В результаті цього, вона застосовується у виготовленні взуття та іншого текстилю. Кожен покупець, навіть вимогливий знайде собі такий варіант віскози, який припаде йому до душі. ·
Переваги віскози
Давайте виділимо головні переваги тканини:
· Головна перевага матерії на основі деревної целюлози полягає в тому, що вона приємна до тіла, яке б виріб не було виготовлено різної фактури, ви залишитеся в захваті від матеріалу. Характеризується відмінними властивостями охолодження в літній час року і зберігає тепло взимку;
· Відмінна якість збірки і транспортування;
· Можна купити оптом і уроздріб;
· Не електризується, що важливо в зимову пору року;
· Різні всілякі кольори і відтінки. При фарбуванні використовується спеціальна технологія, в результаті якої фарба надходить безпосередньо у волокно, а не розтікається по поверхні;
· При пранні не втрачає колір;
· Має невелику вагу, так літні речі з віскози - невагомі;
· Бездоганно вбирає вологу;
· З відмітних характеристиках краще бавовни;
· Міцна тканина;
· Гіпоалергенна;
· Характеризується високими гігієнічними властивостями і відштовхує бруд.
Недоліки віскози
Головним недоліком є те, що вона легко мнеться. Після прання матерію гладять. З іншого боку, всі натуральні матеріали піддаються термічній обробці. Вона легко прасуватися і не вимагає зусиль. Варто врахувати, що вироби не перуть при високій температурі, так як вони сідають.
Різновиди віскози:
В силу того, що даний матеріал виготовляється з деревної целюлози, виготовляють з нього не тільки текстильні вироби, альо застосовують у виробництві, яке кардинально відрізняється від тканинного виробництва.
Виділяють наступні види тканини:
1. На основі деревної целюлози, без всяких домішок, не прекрасний варіант для покупки та пошиву з нього одягу. Це обумовлено те, що при намоканні дана тканина стає крихкою. Краще віддати перевагу таким варіантам: модал, бамбук, Тенцель або микромодал. Ці віді виготовляються на основі віскозних волокон.
2. Трикотажна - на основі цього волокна характеризується широким застосуванням в одязі. Популярність вона знайшла серед нижньої білизни для дітей. З неї виготовляють костюми, футболки, светри і багато іншого.
3. Головну нішу серед різновидів цього займає тканина з еластаном. Спортивні костюми, майки, літній одяг і вечірні наряди, які витончено підкреслюють фігуру і в яких зберігається нормальний температурний режим, стануть неперевершеною знахідкою в гардеробі кожної людини. Зміст еластану в таких виробах не перевищує 5%.
4. Олія стала популярною десять років тому і досі займає лідируючі позиції серед жіночих нарядів. Літні сукні, сарафани, спідниці, в яких не жарко і які підкреслюють достоїнства і приховують недоліки фігури, мають місце серед достатку гардеробу кожної жінки.
5. Ще одним видом цієї тканини є поєднання бавовни з віскозою в поєднанні 55/45%. Головний недолік - є ті що тканина мнеться і вина сідає при пранні.
6. Штапель - особливістю цього матеріалу є те, що при виготовленні використовують короткі волокна. Якщо ви вирішите купити вироби з штапелю, вони будуть характеризуватися високою міцністю, не будуть м'ятися і можуть бути драпированы з різноманітністю колірної гамми.
7. Саржа - полотно, яке застосовується для виготовлення підкладка у верхній одяг і головні убори. Завдяки їй основний виріб не мнеться, має тривалий термін експлуатації, до того ж добре вбирає вологу.
8. Стьобана полотно застосовується в домашньому текстилі при виготовленні пледів і ковдр, можна зустріти спідниці, брюки такої фактури. Головна відмінність - використання двох шарів тканини при виготовленні того чи іншого виробу.
Ніж віскоза відрізняється від інших тканин
Это уникальное полотно, которое характеризуется множеством разновидностей в зависимости от способа обработки волокна и примесей. Весьма похожа на хлопок, это обусловлено тем, что она отлично впитывает влагу, гипоаллергенна, приятна к телу и безупречно пропускает воздух. Она уступает хлопка по своей прочности, но, если учесть, что она стоит в несколько раз ниже, чем второй вариант, тогда данный недостаток можно считать минусом.
Некоторые люди сравнивают данное полотно с полиэстром, синтетикой, но это неправильно. Это натуральная материя, которая должна быть в гардеробе каждой женщины. Купить материю можно оптом и в розницу, но покупать стоит только в крупных поставщиков и не гнаться за низкой ценой.
Стоимость полотна и на что стоит обратить внимание при покупке.
Если вы решили купить ткань в магазине «Мегатекстиль», так как там большой выбор и хорошие цены. Это обусловлено видом ткани и производителем. Большинство товара поступает из Кореи.
Уход за вискозой
Ця матерія вимагає особливого догляду. Якщо у вас є вироби з віскози, зверніть увагу на наступні нюанси:
· Слід прати руками або в машинці на режимі «делікатне прання» при невеликих температурах
· Гладити при низькому температурному режимі;
· Не розтягувати;
· Дбайливо ставитися до матерії.
Виконуючи ці пункти - матеріал прослужить вам досить довго! Купуйте полотно оптом і в роздріб і будьте неповторні в різних вбраннях з цієї тканини!