Габардин – це тканина, історія створення якої безпосередньо пов'язана зі знаменитим брендом Burberry. Основоположник – мануфактурник Томас Барберрі. У другій половині дев'ятнадцятого століття місцеві жителі Англії носили плащі-макінтоші, що захищають від дощів і вогкості, що в цьому місті не рідкість. Але крім своєї водонепроникності, ці плащі не пропускали також і повітря. У 1879 році Барберрі придумав і запатентував новий матеріал для спецодягу, який став відомим у всьому світі.
Вона була пофарбована в чорний, білий і пісочний кольору. Тепер її виробляють, доповнюючи іншими волокнами, додаючи в структуру синтетику або бавовна. Відмінною рисою цієї продукції є спосіб плетіння ниток, які переплітаються діагонально під кутом 60 градусів. Матерія з вивороту гладка, а з зовнішнього боку є типовий рельєфний смугастий візерунок. Саме таке розміщення волокон дає можливість полотну бути непромокальним, комфортним і не мнущимся.
Тканина характеризується рядом позитивних якостей: приємна на дотик, витончена, з-за своєї щільності стійка до зносу, легко драпірується. Характерна стійкість до намокання, через туго скручених ниток, які відштовхують воду. Хороші експлуатаційні властивості – з неї просто виводяться плями, вона тривалий час зберігає первісну форму, незвичайна повітропроникність і довговічність. Доступна завдяки своїй ціні. Негативна характеристика – сипучість, іноді пошкоджується швейною голкою.
Різновиди габардину
• Вовняний – у складі виключно натуральна вовна різної щільності. Груба пряжа дає міцне, і відповідно з цим, тепле полотно. З неї виготовляють жіночі і чоловічі пальто, жакети, а також оббивку для меблів.
• Напіввовняної – до чистої вовни додається льон або віскоза, відсоткове співвідношення яких залежить від виробника, ідеально для спецодягу.
• Штапельный – застосовуються короткі волокна з водовідштовхувальним просоченням. Даний тип поступається в міцності попереднім, однак має гарний зовнішній вигляд. Підійде для виготовлення скатертин.
• Бавовняний – кручені волокна щільно сплітаються по діагоналі. Підходить для пошиття штанів, спідниць, сорочок, суконь, одягу для медичного персоналу, спецодягу.
• Шовковий – в основі використовуються нитки штучного віскозного шовку. Міцний і легкий текстиль, з якого виготовляють вечірні сукні та штори.
• Синтетичний – складається з поліестеру. Іноді з невеликими добавками шерсті або віскози. Порівняно з іншими типами максимально міцний.
Рекомендації по догляду за габардином
Догляд за такими виробами не становить праці. Все залежить від складу. Перш за все слід вивчити ярличок з порадами виробника. Речі з чистої вовни краще здавати в хімчистку. Тонку полушерстяную або синтетичну тканину слід прати при температурі 40° С в пральній машині. Сушити вироби необхідно в розправленому вигляді. Прасувати треба зі зворотної сторони негарячою праскою через марлю. Таким чином, це допоможе зберегти матовість.
Модні тенденції
Мода на габардин остаётся актуальной и в наши дни. Ткань заняла стойкие позиции в модной индустрии. Так как продукты из этого материала элегантны и практичны, то работать с ним предпочитают и современные дизайнеры. В коллекциях Домов моды демонстрируются наряды из этой ткани в любое время года. Его можно смело именовать всесезонным материалом. Помимо спецодежды, из него создают оригинальные шторы. Получаются утончённые модели для квартиры с минималистическим интерьером, а также роскошные, изысканные варианты для помещений, исполненных в классических стилях.
Купити габардин в інтернет магазині «Мегатекстиль»
В інтернет магазині представлений величезний асортимент натуральних тканин для спецодягу в Україні. Тут ви отримаєте докладний опис до кожного товару, що допоможе вам полегшити вибір. На сайті можна зробити покупки, в роздріб і оптом зовсім недорого. «Мегатекстиль» має широкий вибір габардиновых тканин в Україні. Тут ви придбаєте як однотонний габардин, а також і з малюнком.